Matěj v obrazech


... 19.7.06 se nám z fazolky vyklubal Matěj :) Tady je pár snímků - 5. den , - 13. den, s tátou a poprvé v kočárku a série 14. dne . Ještě přibyla série 35. dne a série (také z konce 5. týdne) s medvědem .

12. 9. 2006 jsme byli pozváni na vítání občánků do obřadní síně ve Zbraslavi. Do zakončení 8 týdnů chyběl Matějovi den, ale už je jasné, že je to samostatně uvažující osobnost.
Posuďte sami: Matěj jak se těší na obřad - . Pak tu máme ještě pár snímků s rodiči :) ... a . A ještě jednu sérii usměvavou od ucha k uchu .

Čas nám letí, a tak Matěj zítra slaví 10. týden. Tady je série jeho aktuální zamyšlenosti -

Jedno video z 8.9.06 si můžete prohlédnout tady... Pozor, je trochu velké!

Konečně se mu trochu líbí na bříšku - a zkoumá svět!
A takhle nám to sluší spolu : (7. 11. 2006)

Dnes (19.1.07) slaví Matěj půl roku, tak jsem chtěla přidat pár fotek:
Jak vypadá vážná tvář našeho syna? (nevidí se často)
Tady se zase směje, jak je jeho dobrým zvykem
A opět jedna série - půlroční .

Čas letí jak jelen, byv do pr... střelen, jak se říká, takže Matějovi odbilo sedm měsíců a začíná být prostorově náročnější. Přesto - stačí vyndat foťák a on přestává vnímat cokoli jiného, veškerá dosavadní činnost zapomenuta a jen se sápe k aparátu.
Proto je těžké dokumentovat, co vlastně dělá. Tak např. žužlá si nohu, když ho přebaluju..., baští ze lžičky , hraje si s babičkou a pořád se směje . Taky už má dva zuby!

Tradá, oslavili jsme 8 měsíců. Na kontrole nám paní doktorka sdělila míry a váhy - 71 cm a 8,6 kg. Matěj je tak dlouhý, že při "plavání" ve vaně drhne nohama o dno, případně o stěny, když se s ním točí. Tady je jako žabáček - . Následuje výběr ze 7. měsíce života: jak se směje pod hrazdičkou , spinká , šťourá do topení a hraje si s Brinou . To, že stojí na vlastních nohou, když ho někdo jistí, dokumentujeme tady - .
Další fotky přibydou jistě zase brzy!

Hehe,... tak je září. To byla panečku pauza. Jenže když on Matěj začal lézt, pak se šplhat podél nábytku do stoje a kolem 9. měsíce už ťapal podél nábytku a stěn, takže času na chystání webu ubývalo. A když přišlo léto, byli jsme víc venku, někdy i víc uvnitř, když byla vedra... no ale stejně jsem nechystala web. Chytala jsem Matěje, když trénoval samostatnou chůzi.
Od 2. 8. totiž začal občas ťapat i sám. Ten večer nebyl k zastavení a jako fretka obíhal stůl a smál se a vůbec nevypadal, že by měl jít spát.

Už umí spoustu věcí, které se nedají vyfotit (říká ampa =lampa, nebo apa =haf, tedy pes, mlaská =kůň,...), ale přesto nějaké snímky z léta, oslavy 1. narozenin i ze současnosti mám a dám:
tady jsme na výletě s krosničkou, to je Matěj šibal a tady běžec: . Právě se vzbudil, tak zase jindy ...

Zpět na rozcestí -